O nas Kontakt Współpraca Hity Promocje Galeria zdjęć
Akcesoria samochodowe      Proponujemy Państwu kosmetyki samochodowe firmy K2. Poniżej zamieszczamy porady dotyczące podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych samochodów. W przypadku wątpliwości nas sprzedawca służy fachową poradą.


Konserwacja elementów plastikowych

      Kiedy auto jest nowe ma swój niepowtarzalny klimat, zapach. Jego wnętrze zachęca do wejścia. Produkty do konserwacji elementów plastikowych wewnątrz pojazdu pomagają utrzymać klimat nowości przez długie lata. Chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym, wyblaknięciem, popękaniem. Dodają głębi kolorom. W większości przypadków właściwe jest użycie K2 Cockpit MAX w postaci sprayu lub atomizera. Jeśli auto jest bardzo drogie, a nie chcemy, by deska rozdzielcza i inne elementy błyszczały można użyć Formula1 Protectant.


Mycie karoserii

      Jedynie odpowiednio częste mycie zabezpiecza wszystkie elementy auta (lakier, felgi, opony, uszczelki gumowe, elementy z tworzyw sztucznych) przed niszczącym działaniem otoczenia w postaci kwaśnych deszczów, soli, zanieczyszczeń przemysłowych. Działania niektórych z tych czynników nie widać na pierwszy rzut oka, ale nie oznacza to, że auto jest bezpieczne. Częstotliwość mycia auta powinna zależeć od tego, czy samochód jest przechowywany głównie w garażu, czy raczej na wolnym powietrzu. Duże znaczenie ma też stopień zanieczyszczenia: jeśli auto parkowane jest w dużym mieście na wolnym powietrzu, należy myć je znacznie częściej, niż gdy znajduje się w garażu w małej miejscowości. Auto należy myć średnio raz na dwa do czterech tygodni.
Uwaga: po sezonie zimowym celem wypłukania powodującej korozję soli należy dokładnie wypłukać karoserię.


Usuwanie resztek owadów, smoły, spadzi, śladów po liściach

      Zabrudzenia tego rodzaju powstają głównie latem i wiosną. Usunięcie owadów jest prostsze - wystarczy zastosować niedrogi preparat do mycia K2 Nuta w wersji anti-insect. Jeśli zabrudzenia mają bardziej trwały charakter lub w wyniku opadania liści lakier uległ przebarwieniu zawsze pomocny jest preparat firmy Cyclo o nazwie Bug & Tar Remover (symbol C-64). W skrajnych przypadkach konieczne może być spolerowanie lakieru pastą ścierną taką jak K2 Tempo lub mleczkiem do usuwania rys Formula1 Scratch Out symbol F1 811).


W ofercie sklepu znajdują się również żarówki samochodoweCopyright © LUMIX 2015 - Elektronarzędzia, narzędzia, powłoki malarskie...